TEAM MANAGER    Paul Demczak

TEAM CAPTAIN    Mark Charlett

     MATCH SECRETARY   Alex Fleming

 

 

The Team selected to play in the BALCOMB TROPHY  semi- final match against Berkshire  is :-

Date    Sunday July 17th 2022

Venue   Ladygate Bowls Club, Ladygate Lane, Ruislip, Middx. HA4 7QX

Time    10.00am start. Report to the Match Secretary by 9.15am

Dress Code   County Shirt, White Trousers or Shorts, County Waterproof Jacket

 

          If successful, the final will be at 1400 hrs on the same day

 

    TEAM RINK ORDER

 

     Lee YOUNG (Banbury Central)               Ian HENWOOD  (Headington)

    Shane COOPER  (West Witney )             Nathan Lewis  (Headington)

  A J DOCHERTY ( Banbury Central )        Jason KING ( Headington )

       Nick RAE WELSH ( Headington )            Mark CHARLETT ( Headington)

 

    RESERVE

     Kevin ALDER (West Witney )              

.....................................................................................................................

 

                                                             H.C.B.A. LEONARD DENNY CUP

                                                                HOME COUNTIES LEAGUE

                                                                            THE  FINAL

 

OXFORDSHIRE  vs  MIDDLESEX

 

@ Chesham Bowls Club

Lowndes Park, Bury Lane

Chesham HP5 1HX

 

Saturday July 16th 2022 –  11.00am

 

Team Manager      PAUL DEMCZAK

  Team Captain         MARK CHARLETT

Match Secretary    ALEX FLEMING

 

TEAM SELECTION

 In Rink Order

 

     Mick JELFS  (Adderbury)                               John HURREN  (Burford Town)     

     Simon HASTINGS (Headington)                   David TIDBALL (South Oxford)

     Ian HENWOOD (Headington) *                    Chris WELLER (Witney Mills)          

    Nick RAE WELSH (Headington ) *                 Shane COOPER (West Witney) *                                                         

     Paul COSTIN (Headington)                                 Paul JELFS (Adderbury))         

    Ted EALEY (Adderbury)                                       Brian BLOOMFIELD (Witney Town)

    Jason KING (Headington) *                                Will PARKER (West Witney)

    Mark CHARLETT ( Headington) *                        A J DOCHERTY  (Banbury Central) *

 

    Bernie MAY   (Headington)                                Percy HICKMAN  (Chipping Norton                                      Jim FEELEY (Kidlington)                                    Brian CLARKE (Woodstock)   

    Phil GLADDEN (Adderbury)                               Martin SHEPHERD (West Witney)

    Nathan LEWIS ( Headington ) *                       Kevin ALDER (West Witney) *

 

*Middleton Cup Players

    RESERVES                                                                      

  Craig MORPHET (Carterton)*                                Brandon KING (Headington)

  Ryan FULL (Carterton)                                           Roy RADBAND (Witney Town)

  Paul MABBUTT (Headington)*                              Colin WHITEHEAD (Headington) *

  Paul COMLEY (Headington) *                               Mick NASH (Headington) *

  Ray GASKINS (Headington)*                                Alex FLEMING (Chipping Norton)

  James MacDONOUGH (Carterton)*                       Chris LEWIS (City & County)                                        

  Paul ROBBINS (Witney Mills)                                Lee Young (Banbury Central)*

                                   David LEIGHFIELD (West Witney)*

 

 

Back to top
Go to bottom